Teória stlačeného koridoru

Autor: Bibiána Kočíková | 13.10.2011 o 21:14 | (upravené 13.10.2011 o 21:25) Karma článku: 3,97 | Prečítané:  764x

Myslím, že včera večer som odhalila podstatu života a sveta. Nazvala som ju teória stlačeného koridoru. Je nasledovná: Všetky systémy v prírode smerujú k znižovaniu energie a k homogenizácii. To, čo prebieha spontánne, je exergonický proces. Voda s cukrom ponechaná na stole sa premieňa na cukrovú vodu. Jablko zhnije, uvoľňuje pri tom teplo a nakoniec sa úplne rozloží a zmizne. Železo zhrdzavie. Kocka ľadu v pohári horúcej vody sa roztopí a výsledkom je vlažná voda. No nikdy nie naopak.


V tomto zmysle, život je niečo veľmi nepravdepodobné. Život je sústava s príliš vysokou energiou, ktorá je schopná určitý (obmedzený!) čas udržiavať sa v energeticky bohatom stave, v stave vysoko organizovanom, heterogénnom. Život je niečo podobné, ako keby v spomínanom pohári s vlažnou vodou, začala sa spontánne formovať ľadová kocka, ohrievajúc okolitú kvapalinu. To všetko po určitú (konečnú) dobu, potom nastane smrť, a systém sa opäť začne správať „logicky“.Život a jeho jednotlivé formy chápem ako roztrúsené, rozličnú dobu trvajúce, víry, alebo ak chcete - turbulencie, teda miesta vo vesmíre, v ktorých tok energie smeruje opačne. Smeruje paradoxne. Tento dej prirovnávam k prúdeniu kvapaliny v trubici – koridore, tento koridor predstavuje vesmír a vektor rýchlosti prúdenia kvapaliny je vektorom rýchlosti znižovania energie jednotlivých vesmírnych systémov.Kľúčovým bodom teórie je zúženie, v tomto mieste sa musí nevyhnutne zrýchliť exergonizmus vesmíru – čo by malo zodpovedať určitej prudkej, priam explozívnej reakcii pri extrémne malých rozmeroch vesmíru, ktorý sa následne „poststenoticky“ opäť rozpína. Veľký tresk.

Čo nasleduje po ňom, sú spomínané turbulentné prúdy, teda oné nepravdepodobné reakcie, v ktorých sa celkom nepochopiteľne spájajú atómy a molekuly do vyšších štruktúr, vytvárajú membrány a lipozómy (a tie ostatné veci, ktoré sa pokúšal popísať Oparin), baktérie, chrobáky, mačku a mňa. Potom zomrieme a je po turbulencii.Ten, kto stúpil veľkou nohou na naše vesmírne potrubie a spôsobil stlačenie koridoru, by mohol byť Boh.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?